DarkWolf Roleplay

RP, OOC, IC

Pravidlo "ZERO" pravidlo nula. - Používej hlavu u každé RP akce.

Roleplay - "RP" - Hráč hraje za svou vytvořenou fiktivní postavu, ve fiktivním prostředí zvané Los Santos, ve státě San Andreas. Hráč reaguje na vše tak, jak by reagoval v reálném životě. Příběh postavy je zcela ve vašich rukách, ale může být ovlivněn i dalším hráčem.

OOC (Out Of Character) - Vše mimo vaší postavu

IC (In Character) - Všechno co se týka postavy ve hře

Přísný zákaz používaní Českých, Slovenských... jmén,
a také Známých, Populárních a Trash jmén

/me & /do

/me - Popisuje určitou činnost nebo nahrazuje animaci, která ve hře chybí a nejde provést
Example:
/me natahuje pravou ruku na zadní kapsu u kalhot a vytahuje peněženku
/me vyplňuje formulář

/do - Popisuje vykonání činnosti s očekáváním reakce od dalšího hráče. Do /do je zakázáno lhát! V /do nesmíte nikoho ovlivnit nebo za někoho psát. Do /do se píše i stav vaší postavy (určitá zranění), RPení pasivního RP (RPení místního doktora).
Example:
/do co našel u pána, když ho prohledával?
Druhý hráč odpoví:
/do peněženku s doklady, zbraň, proteinovou tyčinku, klíče

CK, PK, RK, VK & NVL

Character Kill - "CK" - Úplná smrt postavy. Nelze za ní nadále hrát - bude vymazána ze serveru. Hráč, který uděluje CK, musí mít CK schválené skrz ticket na našem Discordu. Po udělení CK, je důležité, aby hráč, který uděloval CK, zapsal do ticketu na Discorde potřebné informace (Screen mapy kde se nacházi mrtvola, způsob/příčina zabití). CK se oznamuje pokaždé do L-OOC chatu (CK-[jmnéno_zabité_osoby]), pokud tak neučiníte, CK je neplatné. Důvod pro CK musí být adekvátní a pádný. Proti CK se dá odvolat pomocí ticket systému na našem Discordu.


Self CK - Hráč ukončí svůj příběh postavy. Hráč si dáva SelfCK sám, ale musí oznámit CK v ticketu. Hráč musí mít na CK pádny důvod.

Player Kill - "PK" - dostává hráč automaticky v dobu, kdy má na obrazovce odpočet na respawn (když ho zabije herní mechanika). PK se nemusí oznamovat do L-OOC. Hráč si celou RP akci pamatuje a může vše použít v pozdním RP. Ztrátu paměti si může člověk zarpit sám od sebe, pokud ho k tomu přivádí případná zranění.

Revenge Kill - "RK" - Zabití z pomsty. Hráč může provést odplatu až po uplynutí 12 hodin od posledního zabití.
Example:
Zabije Vás hráč "A" a vy se nesmíte mstít hráči "A" do uplynutí 12 hodin.

Not Valuing Life - "NVL" - nevážení si svého života. Každý hráč je povinen si vážit život své postavy.
Example NVL:
Uslyšite/uvidíte střelbu tak tam poběžíte.

KOS & Asspulling

Kill on Sight - "KOS" - zabití na první pohled bez předchozí interakce. KOS je povolen v případě objednaných vražd, asasinací nebo zátahu policie. Z KOS nikdy nevzejde CK!
Example:
Přijedete k hráči a zabijete ho.

Asspulling - vytáhnutí nadměrně velké zbraně/předmětu „ze zadku“. Abyste neporušili toto pravidlo, je lepší si vzít tašku na záda a tam dát předmět.

FearRP & NonRP Acting & Mixing

FearRP - vaše postava musí projevovat také strach při situacích, které to vyžadují. Mezi FearRP patří také strach z policejních psů, strach z vězení atd..  Pokud má někdo zbraň, útočit rukama je dosti nerealistické, pokud ten člověk na to není cvičený. Každý je povinen hrát za svou postavu co nejdůvěryhodněji.
Example:
Někdo na Vás míří, tak logicky nevytáhnete na něj zbraň, jelikož by Vás zastřelil, ale musíte předstírat strach.

NonRP Acting - nereálné chováni vašeho charakteru.
Example:
Příslušník policejního sboru, bude sázet a prodávat trávu.

Mixing - Vystoupení z herní role (IC). Situace, kdy hráč jedná nebo popisuje situaci mimo svou herní postavu (OOC) většinou pouze v chatu, a po vyzvání administrátorem na voice.
Example:
Řeknu do voicechatu, že mě volá máma na oběd.

Combat log & gross-RP

Combat Log - "CL" - odpojení se z RP akce za účelem vyhnutí se trestu a následkům v RP.
Example:
Vykradl jsem obchod, ale policisti mě zastřelili a najednou se odpojím ze hry.

GrossRP - nechutné RP. Gross musí být schválen všemi účastníky RP akce pomocí L-OOC. Pokud do RP akce, kde se již schválil Gross přijde další hráč, musí se Gross pozastavit a schválit znovu. Hráč má právo na to odvolat Gross pomocí L-OOC, pokud tak učiní, hráči musí ihned přestat.

GrossPlay je automaticky povolen pouze MEZI nelegálníma frakcema

Mezi něj se řadí:
 • Kanibalismus
 • Rasismus
 • Pedofilie
 • Mučení
 • Sexuální akty

Random & vehicle deathmatch, BUNNYHOP

Random DeathMatch - "RDM" - masové zabíjení hráčů i NPC.
Vehicle DeathMatch - "VDM" - bezdůvodné bourání do aut či hráčů.
BHOP (BunnyHop) - nustále skákání za účelem zrychlení pohybu postavy.

NONRP INJURIES & NONRP DRIVING

NonRP Injuries - neRPení adekvátního zranění, které se postavě staly. Mezi NonRP Injuries se řadí i nedostatečné zaRPení zranění.
Example:
Nabourám ve velké rychlosti do stromu a pojedu dál. (Správně bych měl zůstat stát a RPit zranění pomocí /do)

NonRP Driving - Řízení vozidla tak, aby odpovídalo řízení v reálném světě. (např. nesmíte jezdit s nízkým sportovním vozidlem po skalách, po silnici bez pneumatik- na ráfkách a jinačím nepojízdném stavu. )

powergaming, passiverp & metagaming

PowerGaming - nereálné provádění úkonů, které nejsou v realitě možné.
Example:
/me bere náklaďák a hází ho do vzduchu

Mixing Postav - Je zakázáno mixování postav ve formě dědictví, či závěti. Není tedy možné mít na nové postavě stále své věci či jakýkoliv jiný majetek. Nová postava začíná opět od nuly a není v žádném příbuzenském vztahu s předešlou postavou a s postavami z 'minulého' života

MetaGaming- Vše, co se dozvíš mimo svojí herní roli a použiješ to ve hře se považuje za metagaming, například z discordu, twitche, atp. Nemixovat IC a OOC!

PassiveRP - Hráč je povinen všude adekvátně RPit civilisty tam, kde by se běžně nacházeli. Na toto musí hráč brát během svého RP ohled.
Example:
Na policejní stanici je několik desítek až stovek příslušníků policie.
Na náměstí je ve dne několik stovek lidí i když tam mechanicky nejsou.

G-Signál

kdy hráč zemřel a má respawn obrazovku:

A) Není nikdo, kdo vám může přivolat pomoc – musíte počkat do respawnu a po objevení se v nemocnici jste povinni zaRPit, že vás ošetřil doktor (přes /me a /do a adekvátně. Nestačí pouze “/do ošetřuje”. Je nutné RPit ošetření pořádně.

B) přivolat pomoc vám může hráč či okolní NPC (G-signál)

 • přijede EMS či jiný orgán schopný provést první pomoc, dále RPíte dle výzev
 • G signál, můžete použít jenom ve městě, kde by se měli teoreticky vyskytovat lidé, mimo civilizaci, kde nikdo ani pasivně není, je zakázáno používat G signál

C) expresní oživení - Je třeba RPit úplně stejně, jako když vás EMS přiveze do nemocnice. V případě přítomnosti doktora adekvátně RPit s ním, v případě nepřítomnosti EMS na serveru jste povinni RPit záložního doktora - tedy podle druhu zranění přes /me a /do a využívat příkazu /try.

TRASH RP

Zákaz spamování při fightech levého tlačítka myši/Rka

Zakazano Rpit /do pas cukl, /me oklepává se , /do bouchl se

Lootboxing - Zákaz lootingu bez jakékoliv RP akce.

Například:

 • hráče, okradete a utečete
 • Looting osoby v bezvědomí, kterou náhodně potkáte
Doplnění pravidel

Každý člen nelegální frakce je povinen být připojený na discord serveru nelegálních frakcí. ODKAZ PRO DWRP DISCORD SERVER NELEGÁLNÍCH FRAKCí
Všechna pravidla vypsaná na discord serveru nelegálních frakcí platí.

Advertising - reklama jinému serveru či sociálních sití.
Únos a zadržení - únos nesmí probíhat déle než 2 hodiny. Pokud budete chtít tento limit prodloužit, je to na vaší dohodě, mezi hráči a není potřeba tímto zatěžovat AT.
jail 1 rok = maximálně 5 min

Frakce - Po CK či JailCK se hráč může vrátit do stejné frakce až po 14 dnech od udělení CK. Pro vstup do frakce (mimo těch nelegálních) je potřeba mít zhotovený WL.

Pokud zadáte o frakci, řiďte se pouze předlohou, která je napsána v místnosti #ticket, neposílejte tudíž žádné dokumenty či prezentace.

Pravidlo inventáře - co máš u sebe, máš u sebe.

Oblečení - Je přísně zakázáno RPit, že máte přilepené masky. Každá maska se dá sundat. Je přísný zákaz nosit oblečení Bezpečnostních a Záchranných složek, pokud nejste člen těchto složek! Je přísně zakázán NoSKIN!

"PussyHunting" aneb SIMP pravidlo - hráč nesmí chodit za ženou, která je na serveru a opakovaně ji jakýmkoliv způsobem obtěžovat. To platí i v textových chatech na DWRP Discordu v podobě fotek ženských křivek.

Bugy:

 • BUG - Bugy se musí eRPit.
 • Bugy tu byly, jsou tu a ať se budeme snažit sebevíc, i přes to se vždy nějaký najde. A proto pokud vám na hlavu spadne helikoptéra nebo vám zmizí z kufru věci, budete to jednoduše eRPit. Hráč je povinen hlásit jakékoliv chyby serveru do místnosti bugy. Je přísně zakázáno využívání chyb serveru / hry. Porušení bude potrestáno.

Zneužívání bugů/herních mechanik:

 • Nebudete zneužívat herních nedostatků ve váš prospěch (např.: bugovat peníze)

Safezóny se na serveru nenachází.

přísně zakázáno rpit příbuzného nebo osobu, která si pamatuje vaší předchozí nebo aktuální postavu"

Respektovaní ATeamu

Musíte vždy respektovat jakéhokoliv člena ATEAMU, musíte respektovat jeho rozhodnutí. Je jedno jestli posuzoval porušení pravidel ve hře tzv. nějakého RP, nějakého porušení pravidel, nebo chování hráče na discordu. Vždy s daným člověkem můžete o tom diskutovat, pokud tedy je o čem diskutovat, ale musíte brát na vědomí, že konverzace musí probíhat slušně a rozumně.

TRASHTALK ČLENA AT / SERVERU = PERMA IN GAME/DISCORD

Přísný zákaz lhaní členovi ATEAMU

Pokud si hráč vytvoří ticket a nebo podá report, jak ve hře, tak i pomocí ticketu je povinnen dodržovat pravidla, která jsou stanovena pro tento server. Požadujeme po vás slušné vystupování a lidské jednání v případě, že by vám toto moc nešlo, nebudeme na váš ticket/report REAGOVAT.

Pravidlo pro Stereamery

Každý streamer je zodpovědný za svojí komunitu a chat (metagaming).

V případě předvolání do AT, je každý streamer povinen mutnout zvuk streamu.

Není možné streamevat pohovor, vyplňování WL žádosti a jakkoliv se radit s diváky.

Streamer je povinen dodržovat pravidla, jako každý jiný hráč.

Přísný zákaz Streamovaní Nelegálních lokací (Blackmarket, drogové lokace)